Aktīvas un pasīvas zibensaizsardzības uzstādīšana

SIA “TESLA” piedāvā zibenaizsardzības pakalpojumus

Zibensaizsardzība – tas ir tehnisko risinājumu un specializētu iekārtu komplekss, lai pasargātu ēku, tehniku, kā arī cilvēkus, kuri tajā atrodas, no zibens tiešā trāpījuma un sekundārām parādībām.

Iekšējā zibensaizsardzība, pēdējos gados ir kļuvusi ļoti aktuāla, kas ir izskaidrojams ar to, ka tiek ražota ļoti jutīga un dārga tehnika (datori, mobilie telefoni, jaunākās paaudzes televizori, apkures katli ar elektrisko bloku vadāmību, veļas mazgājamās mašīnas, trauku mazgājamās mašīnas, apsardzes sistēmas, videokameras un citas iekārtas, kas satur ļoti jutīgas pusvadītāju ierīces).

Piedāvājam uzstādīt gan aktīvo, gan pasīvo zibensaizsardzību

Aktīvā zibensaizsardzība

Aktīvā zibensaizsardzība darbojas pēc provokācijas principa. Uztvērēja smailei ir pievienots elektromagnētisko svārstību detektors un jonu ģenerators. Kad iekārtas adapteri uzrāda gaisā paaugstinātu spriegumu, tie aktivizē jonu ģeneratoru. Tā izstarojums it kā pagarina zibensnovedēja stieni un ātrāk izprovocē lādiņa noplūdi. Aktīvās zibensaizsardzības sistēmas ir lētākas un vieglāk uzstādāmas.

Pasīvā zibensaizsardzība

Pasīvās zibensaizsardzības uztvērējs ir profilēts mazā pirkstiņa resnuma tērauda stienis, kas pacelts virs balsta konstrukcijas un pirmais uztver zibens lādiņu, pa zemējuma vadu novada to zemējumā un tālāk izklīdina zemē.

Gada laikā visā pasaulē notiek aptuveni 16 miljoni zibens izlādes, tas ir, aptuveni 44 tūkstoši zibens izlādes dienā. Tiešais zibens trieciens cilvēkam ir bīstams, un nereti tas izraisa cilvēka nāvi. Savukārt zibens trieciens ēkai vai tehnikai var izraisīt aizdegšanos, kā arī pilnīgu ēkas un tehnikas sabrukšanu, piemēram, datortehnika var iziet no ierindas, jo zibens izlādes laikā rodas spēcīgs elektromagnētiskais lauks, kas negatīvi ietekmē elektrotehniku. Ļoti liela nozīme ir zibens trāpījuma risku izvērtēšanai un iespējamo bojājumu apjomu izvērtēšanai. Zibensaizsardzību ierīko atbilstoši piemērojamajiem standartiem. Pareiza un labi pārdomāta zibens aizsardzības iekārtu uzstādīšana palīdz samazināt ugunsgrēka izcelšanās riskus, cilvēku veselības un dzīvības kaitējuma riskus, elektroniskas aparatūras bojājumu riskus.

Jautājumu gadījumā laipni palīdzēsim!

14. jūlijā vebinārs!

Nosūtīsim pieslēgšanās instrukcijas epastā.