Saules paneļi mājām: jauni nosacījumi no 2024. gada

Saules elektrostacija ar katru gadu kļūst par ekonomiski izdevīgāku risinājumu elektroenerģijas ražošanai. 

Mājām Latvijā izplatītais elektroenerģijas uzskaites veids “NETO UZSKAITES SISTĒMA”, kas elektrības pieslēguma tīklu ļauj izmantot kā akumulatoru, no 2024. gada 1. janvāra jaunajiem lietotājiem tiek likvidēts. Pieslēgt saules paneļu komplektu ST ar iepriekšējiem nosacījumiem un lietot šo norēķinu sistēmu vēl 5 gadus bija iespējams tikai līdz 31.12.2023. 

Jaunajiem mājas saules staciju lietotājiem un biznesa klientiem šobrīd pieejama tikai komerciālā NETO uzskaites sistēma. Jaunajā tarifā saražotās elektroenerģijas pārpalikumus var pārdot tīklā par pašreizējiem cenu piedāvājumiem, nevis “nodot glabāšanā”. Jaunajai NETO norēķinu naudas sistēmai ir būtisks pluss: saražoto elektroenerģiju vienā objektā var pārnest uz citu klienta īpašumā esošo objektu kontiem bez ierobežojumiem. 

Standarta atmaksāšanas laiks investīcijai saules paneļos mājai ir 4-6 gadi, rūpnīcas garantija saules paneļiem ir 20-25 gadi, invertoram 10-12 gadi, bet saules paneļu veiktspējas garantija ir 25 gadi. Tas nozīmē, ka saules paneļu ražotājs garantē, ka paneļi joprojām spēs ražot ne mazāk kā 80% no savas sākotnējās jaudas pēc 25 gadiem. 

SIA Tesla montāžas darbiem garantija ir 5 gadi. Saules paneļi prasa minimālu uzturēšanu. Ieteicams reizi gadā apskatīt saules baterijas, lai pārliecinātos, ka uz viņiem nav uzkritis kaut kas negaidīts un izskats nav bojāts.

Atkarībā no jaudas un darbu apjoma saules elektrostacijas uzstādīšana SIA Tesla aizņem aptuveni 1-5 dienas.

Aprēķināt saules paneļu komplekta izmaksas jūsu mājai, valsts atbalstu, kredītu un aptuveno atmaksāšanos var šeit.

Izmantojiet mūsu īpašos piedāvājumus saules paneļu komplektiem ar uzstādīšanu un pieslēgumu NETO jau tūlīt!

Atstājiet pieteikumu un mūsu menedžeris ar jums sazināsies tuvākajā laikā. 

Attēlā redzams saules elektrostacijas elektroenerģijas saražošanas gada profils Latvijā ar 6,6 kW jaudu.

Uzņēmumiem ir pieejama ALTUM valsts līdzfinansējuma programma.

Tilti, kas mūs apvieno

Mēs esam gandarīti paziņot par mūsu līdzdalību projektos, kas attīsta ekonomiku un uzlabo cilvēku un uzņēmumu ikdienu. Rail Baltica, Skultes pārvads un Kudziņsalas tilts.

Lasīt vairāk »

Agrovoltaika zemniekiem

Kas ir izdevīgi – audzēt dārzeņus, graudus, nodarboties ar zemkopību, būt lauksaimniekam, vai uzstādīt saules paneļus, investēt saules parkos, pārdodot elektrību biržā?

Lasīt vairāk »

SIA Tesla 16 gadi!

Mūsu 16 gadi ir bijuši izaicinājumu un uzvaru pilni, un mēs lepojamies ar progresu, ko esam sasnieguši atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā.

Lasīt vairāk »

Saules parki Latvijā

Mēs darbojamies jau vairāk nekā 16 gadus un vairāk nekā 10 gadus mēs projektējam, uzstādām un pieslēdzam saules elektrostacijas. Mēs esam izplatītāji, kas importē saules

Lasīt vairāk »

14. jūlijā vebinārs!

Nosūtīsim pieslēgšanās instrukcijas epastā.