Ogres Centrālā bibliotēka

2020/2021

  1. vieta nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts 2020”.

Pasūtītajs: AS “RERE Grupa”.

Iekšējo un ārējo elektroapgādes tīklu, apgaismojumu un saules elektrostacijas izbūve.

“Bibliotēka nav tikai vieta, kur grāmata satiek lasītāju, tā ir vieta, kura nes gaismu, tā ir cieņa, kopābūšana, mūsu pagātne, tagadne un nākotne”. Ogres Centrālās bibliotēkas vadītāja Jautrīte Mežjāne

Bibliotēka projektēta, pastiprinātu uzmanību pievēršot ilgtspējas aspektiem. Ogres Centrālās bibliotēkas pamata materiāls – koks – ir atjaunojams materiāls, kas sevī iekļauj CO2 izmešus, līdz ar to precīzi izbūvētas koka konstrukcijas ir viens no visefektīvākajiem veidiem, kā attīstīt klimatneitrālu būvniecību Latvijā. Izvēli par labu koka konstrukcijām noteicis ne vien vēsturiskais konteksts un to estētiskā vērtība, bet arī būvniecības ātrums, atkārtotas izmantojamības iespēja, kā arī tīrāks un klusāks celtniecības process. Eksponētās koka konstrukcijas ir arī viens no interjera dizaina elementiem.

Ar ogļskābās gāzes sensoriem nepārtraukti tiek mērīta iekštelpu gaisa kvalitāte, un atbilstoši tiek pielāgots ventilācijas apjoms. Tādējādi tiek nodrošināts patīkams gaiss apmeklētājiem un ietaupīti resursi, kad telpas nav noslogotas. Ēka aprīkota ar vairākām inovatīvām un pat patentam pieteiktām tehnoloģijām, kas vērstas uz efektīvāku resursu izmantošanu. Apsildei un dzesēšanai tiek lietots siltumsūknis, kas ir iegremdēts pilsētas centrālās kanalizācijas notekūdeņos. To temperatūra ir augstāka nekā zemei, nodrošinot lielāku siltumsūkņu darbības efektivitāti. Siltumsūkņu darbībai tiek izmantota elektronerģija, kas iegūta no saules paneļu lauka virs autostāvvietas. No ēkas jumta tiek savākts lietusūdens, lai to tālāk izmantotu teritorijas un iekštelpu zaļo augu sienu laistīšanai.

Virs autostāvvietas, uz tērauda konstrukcijām, ir uzstādīti saules paneļi lokālās elektroenerģijas ražošanai. Jaunajā ēkā uzstādītais inteliģenti kontrolētais apgaismojums nodrošina apgaismojuma līmeņa maiņu atkarībā no dabiskās gaismas pieplūduma.

tec2

Saules parks TEC 2

Ja saules paneļus uz jumta uzlikt tehniski nav iespējams, tad tos droši var uzstādīt uz zemes. Fotoattēlā redzams mūsu TEC 2 projekts, kura mērķis bija optimizēt uzņēmuma iekšējās elektroenerģijas izmaksas.

Lasīt vairāk »

Jumta saules elektrostaciju uzstādīšana nacionālajam tirdzniecības tīklam ELVI

Nacionālajam Latvijas mazumtirdzniecības tīklam ELVI 2022. gadā jau esam uzbūvējuši saules stacijas uz veikaliem Augšlīgatnē, Raganā, Ozolniekos un Rumbulā un gatavojam nodošanai Siguldā, Liepājā, Lielvārdē, Jelgavā un Mārupē. Uzstādīto paneļu kopējā jauda sasniegs 770 kW. Uzstādot paneļus uz Elvi veikalu ruberoīdajiem jumtiem, mūsu speciālisti izmanto ruberoīda uzkausēšanas metodi stiprinājumiem

Lasīt vairāk »

14. jūlijā vebinārs!

Nosūtīsim pieslēgšanās instrukcijas epastā.