Ogres Centrālā bibliotēka

2020/2021

  1. vieta nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts 2020”.

Pasūtītajs: AS “RERE Grupa”.

Iekšējo un ārējo elektroapgādes tīklu, apgaismojumu un saules elektrostacijas izbūve.

“Bibliotēka nav tikai vieta, kur grāmata satiek lasītāju, tā ir vieta, kura nes gaismu, tā ir cieņa, kopābūšana, mūsu pagātne, tagadne un nākotne”. Ogres Centrālās bibliotēkas vadītāja Jautrīte Mežjāne

Bibliotēka projektēta, pastiprinātu uzmanību pievēršot ilgtspējas aspektiem. Ogres Centrālās bibliotēkas pamata materiāls – koks – ir atjaunojams materiāls, kas sevī iekļauj CO2 izmešus, līdz ar to precīzi izbūvētas koka konstrukcijas ir viens no visefektīvākajiem veidiem, kā attīstīt klimatneitrālu būvniecību Latvijā. Izvēli par labu koka konstrukcijām noteicis ne vien vēsturiskais konteksts un to estētiskā vērtība, bet arī būvniecības ātrums, atkārtotas izmantojamības iespēja, kā arī tīrāks un klusāks celtniecības process. Eksponētās koka konstrukcijas ir arī viens no interjera dizaina elementiem.

Ar ogļskābās gāzes sensoriem nepārtraukti tiek mērīta iekštelpu gaisa kvalitāte, un atbilstoši tiek pielāgots ventilācijas apjoms. Tādējādi tiek nodrošināts patīkams gaiss apmeklētājiem un ietaupīti resursi, kad telpas nav noslogotas. Ēka aprīkota ar vairākām inovatīvām un pat patentam pieteiktām tehnoloģijām, kas vērstas uz efektīvāku resursu izmantošanu. Apsildei un dzesēšanai tiek lietots siltumsūknis, kas ir iegremdēts pilsētas centrālās kanalizācijas notekūdeņos. To temperatūra ir augstāka nekā zemei, nodrošinot lielāku siltumsūkņu darbības efektivitāti. Siltumsūkņu darbībai tiek izmantota elektronerģija, kas iegūta no saules paneļu lauka virs autostāvvietas. No ēkas jumta tiek savākts lietusūdens, lai to tālāk izmantotu teritorijas un iekštelpu zaļo augu sienu laistīšanai.

Virs autostāvvietas, uz tērauda konstrukcijām, ir uzstādīti saules paneļi lokālās elektroenerģijas ražošanai. Jaunajā ēkā uzstādītais inteliģenti kontrolētais apgaismojums nodrošina apgaismojuma līmeņa maiņu atkarībā no dabiskās gaismas pieplūduma.

Agrovoltaika zemniekiem

Kas ir izdevīgi – audzēt dārzeņus, graudus, nodarboties ar zemkopību, būt lauksaimniekam, vai uzstādīt saules paneļus, investēt saules parkos, pārdodot elektrību biržā?

Lasīt vairāk »

SIA Tesla 16 gadi!

Mūsu 16 gadi ir bijuši izaicinājumu un uzvaru pilni, un mēs lepojamies ar progresu, ko esam sasnieguši atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā.

Lasīt vairāk »

Saules parki Latvijā

Mēs darbojamies jau vairāk nekā 16 gadus un vairāk nekā 10 gadus mēs projektējam, uzstādām un pieslēdzam saules elektrostacijas. Mēs esam izplatītāji, kas importē saules

Lasīt vairāk »

14. jūlijā vebinārs!

Nosūtīsim pieslēgšanās instrukcijas epastā.