Agrovoltaika zemniekiem

Kas ir izdevīgi – audzēt dārzeņus, graudus, nodarboties ar zemkopību, būt lauksaimniekam, vai uzstādīt saules paneļus, investēt saules parkos, pārdodot elektrību biržā?

“Var apvienot un iegūt dubulto ražu,” saka agrovoltaikas zinātne. Zinātnieki noskaidrojuši, kādā augstumā un attālumā uzstādīt saules paneļus un kādas kultūras izdevīgi audzēt “saules parka” ēnā. 

Augi, kuru ražība ēnā palielinās: apiņi, spināti, salāti.

Augi, kuru ražību neietekmē saules paneļu ēna: rapsis, sparģeļi, kāposti.

Augi, kuriem nav ieteicams atrasties ēnā, zem paneļiem: kukurūza, saulespuķes, kvieši.

Pētnieki aprēķinājuši, ka apvienot lauksaimniecību un saules ģenerāciju ir efektīvāk nekā nodarboties ar šiem procesiem, izmantojot divus zemes gabalus.

Atsevišķi ražība augkopībā var dot 100% rezultātu, tāpat kā 100% saules enerģijas ģenerācija. Ja vienā laukumā savieno abus procesus, tad rezultativitāte var samazināties par 20%, taču 80%+80%=160% izmantošanas efektivitātes uz laukuma vienību.

Ja jūs ieinteresēja ideja par saules parka būvniecību, priecāsimies atbildēt uz visiem jautājumiem!

Tilti, kas mūs apvieno

Mēs esam gandarīti paziņot par mūsu līdzdalību projektos, kas attīsta ekonomiku un uzlabo cilvēku un uzņēmumu ikdienu. Rail Baltica, Skultes pārvads un Kudziņsalas tilts.

Lasīt vairāk »

Saules paneļi mājām: jauni nosacījumi no 2024. gada

Mājām Latvijā izplatītais elektroenerģijas uzskaites veids “NETO UZSKAITES SISTĒMA”, kas elektrības pieslēguma tīklu ļauj izmantot kā akumulatoru, no 2024. gada 1. janvāra jaunajiem lietotājiem tiek likvidēts. Jaunajiem mājas saules staciju lietotājiem un biznesa klientiem šobrīd pieejama tikai komerciālā NETO uzskaites sistēma.

Lasīt vairāk »

SIA Tesla 16 gadi!

Mūsu 16 gadi ir bijuši izaicinājumu un uzvaru pilni, un mēs lepojamies ar progresu, ko esam sasnieguši atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā.

Lasīt vairāk »

Saules parki Latvijā

Mēs darbojamies jau vairāk nekā 16 gadus un vairāk nekā 10 gadus mēs projektējam, uzstādām un pieslēdzam saules elektrostacijas. Mēs esam izplatītāji, kas importē saules

Lasīt vairāk »

14. jūlijā vebinārs!

Nosūtīsim pieslēgšanās instrukcijas epastā.