Agrovoltaika zemniekiem

Kas ir izdevīgi – audzēt dārzeņus, graudus, nodarboties ar zemkopību, būt lauksaimniekam, vai uzstādīt saules paneļus, investēt saules parkos, pārdodot elektrību biržā?

“Var apvienot un iegūt dubulto ražu,” saka agrovoltaikas zinātne. Zinātnieki noskaidrojuši, kādā augstumā un attālumā uzstādīt saules paneļus un kādas kultūras izdevīgi audzēt “saules parka” ēnā. 

Augi, kuru ražība ēnā palielinās: apiņi, spināti, salāti.

Augi, kuru ražību neietekmē saules paneļu ēna: rapsis, sparģeļi, kāposti.

Augi, kuriem nav ieteicams atrasties ēnā, zem paneļiem: kukurūza, saulespuķes, kvieši.

Pētnieki aprēķinājuši, ka apvienot lauksaimniecību un saules ģenerāciju ir efektīvāk nekā nodarboties ar šiem procesiem, izmantojot divus zemes gabalus.

Atsevišķi ražība augkopībā var dot 100% rezultātu, tāpat kā 100% saules enerģijas ģenerācija. Ja vienā laukumā savieno abus procesus, tad rezultativitāte var samazināties par 20%, taču 80%+80%=160% izmantošanas efektivitātes uz laukuma vienību.

Ja jūs ieinteresēja ideja par saules parka būvniecību, priecāsimies atbildēt uz visiem jautājumiem!

SIA Tesla 16 gadi!

Mūsu 16 gadi ir bijuši izaicinājumu un uzvaru pilni, un mēs lepojamies ar progresu, ko esam sasnieguši atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā.

Lasīt vairāk »

Saules parki Latvijā

Mēs darbojamies jau vairāk nekā 16 gadus un vairāk nekā 10 gadus mēs projektējam, uzstādām un pieslēdzam saules elektrostacijas. Mēs esam izplatītāji, kas importē saules

Lasīt vairāk »

Ogres Centrālā bibliotēka

Virs autostāvvietas ir uzstādīti saules paneļi lokālās elektroenerģijas ražošanai. Jaunajā ēkā uzstādītais inteliģenti kontrolētais apgaismojums nodrošina apgaismojuma līmeņa maiņu atkarībā no dabiskās gaismas pieplūduma.

Lasīt vairāk »

14. jūlijā vebinārs!

Nosūtīsim pieslēgšanās instrukcijas epastā.